• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

DİYANET EMEKLİLERİ DERNEĞİ (DED) TÜZÜĞÜ. Derneğin Adı ve Merkezi Madde 1- Derneğin Adı: “DİYANET EMEKLİLERİ DERNEĞİ”dir. Derneğin merkezi Ankara’dır. Dernek, yurt içinde şube açabilir. Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı Madde 2- Dernek, Diyanet İşleri Başkanlığı kurumundan, Diyanet İşleri Başkanlığında herhangi bir görevde bir süre çalışıp başka bir kurum ve kuruluştan veya Türkiye Diyanet Vakfı ile Uluslararası Müslüman Toplulukları Dayanışma Vakfı'ndan (MÜSDAV) emekliye ayrılıp, Derneğin amacı ve çalışma konularını benimsemiş olan kişiler, bunların eşleri ile dul ve yetimlerine sosyal, kültürel ve hukuki konularda hizmet vermek, Diyanet hizmetlerine ilişkin ortak anıları yaşatmak, üyeler arasındaki yardımlaşma, dayanışma ve iletişimi devam ettirmek amacı ile kurulmuştur.
08.06.2016
Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip, derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden, derneklere üye olmaları yasaklanmamış veya kısıtlanmamış T.C. kimliği taşıyan Diyanet İşleri Başkanlığı kuruluşundan, Diyanet İşleri Başkanlığında herhangi bir görevde bir süre çalışıp, başka bir kurum ve kuruluştan veya Türkiye Diyanet Vakfı ile Dini ve Sosyal Hizmet Vakfından emekliye ayrılanlar derneğe üye olabilirler.
08.06.2016
Yönetim kurulu, dernek tüzüğüne göre genel kurula katılma hakkı bulunan üyelerin listesini düzenler. Genel kurula katılma hakkı bulunan üyeler, en az onbeş gün önceden, günü, saati, yeri ve gündemi bir gazetede ilan edilmek veya yazılı ya da elektronik posta ile bildirilmek suretiyle toplantıya çağrılır. Bu çağrıda, çoğunluk sağlanamaması sebebiyle toplantı yapılamazsa, ikinci toplantının hangi gün, saat ve yerde yapılacağı da belirtilir.
08.06.2016